חברות הביטוח החלו לגבות את דמי ההשתתפות העצמית בשיטת מיקור חוץ

   

חברות הביטוח החלו לגבות את דמי ההשתתפות העצמית של הלקוחות  בשיטת מיקור חוץ חדשה ממוחשבת.

 
המיתון במשק הישראלי הגביר את התופעה שהייתה קיימת מאז ומתמיד, לפיה שיעור ניכר מן המבוטחים, אינו משלם את דמי ההשתתפות העצמית ("אקסס") במקרה של תביעות צד שלישי בענפי הרכב והחבויות, תופעה שמאלצת את חברות הביטוח להפעיל את מערך הגבייה שלהן ואף להסתייע בעורכי דין חיצוניים מול המבוטחים.
 
שיטת הגבייה החדשה לגביית דמי השתתפות עצמית מבטלת את הצורך להעביר מסמכים ידנית ממחלקת התביעות למחלקת הגבייה (באותן חברות בהן גביית האקסס עדיין מבוצעת במחלקת התביעות), לצלם ולספק מסמכים ולהכין תיקים עבור עורך הדין, וכך חוסכת עלויות בזמן ובכוח אדם ומייעלת את ההליכים.
 
עו"ד יצחק אילת המתמחה בתחום הגבייה והמייצג חברות ביטוח רבות אמר כי "שיטת הגבייה החדשה הממוחשבת לגביית דמי השתתפות עצמית המופעלת במשרדו, מאפשרת לבצע את כלעבודות הגבייה במיקור חוץ (outsourcing), ובכך נחסכות עלויותכספיות משמעותיות לחברות הביטוח, הנאמדות בשיעור של למעלהמ - 10%". לדבריו, השיטה מתבססת על חיבור משרד עורך הדין למערכת המחשבים של חברת הביטוח, (תוך מידור מתאים), לרבות אפשרות הצגה והדפסה של כל ה
הסרוקים בסריקה ממוחשבת בתיקי התביעות. "עורכי הדין אינם צריכים לבזבז זמן וכוח אדם על תכתובות, הם מגיעים לדיונים המשפטיים כאשר כל מסמכי תיק התביעה ברשותם, ובשל כך גם נעלמה התופעה של דחיית דיונים מיותרת "עד קבלת מסמכים נוספים מהחברה", אמר אילת.
 
"לפני הנהגת השיטה החדשה עמדו שיעורי הגבייה באקססים על כ - 80% ואף פחות מכך, ואילו מאז הנהגת השיטה שיעור הגבייה עלה לכ - 90% ויותר".
 
לדבריו, פרט לחיסכון בעלויות, יש לשיטה יתרונות נוספים - זמן הטיפול בהליכי הגבייה התקצר, קיים דיווח מיידי דו כיווני בין עורכי הדין לחברה, ואף נמנעות טעויות מביכות ומוכרות שאירעו בעבר, כגון תופעות של משלוח מכתבי התראה או הגשת תביעות כפולות כנגד מבוטחים, למרות ששילמו, או מקרים של העברת אותו התיק פעמיים לטיפול אצל עורכי דין.
 
עו"ד אילת ציין כי ההליך הוא יעיל ביותר וחסכוני מאוד לחברה, אשר לרוב מממנת את אגרות ההליכים המשפטיים בלבד שממילא מוחזרים ברוב המקרים על ידי החייב.
 
פורסם ב"פוליסה, פקס - עיתון הביטוח והפנסיה", 2/8/04.
 
 
רח' דרך מנחם בגין 55, תל אביב- 67133
טל. 03-5610454 פקס. 03-5610455
משרדנו חבר בארגונים הבינלאומיים:
 
  משרדנו מיוצג במדינות אלו:
Guyana Isle of Man Macedonia Mali Malta Martinique Mauritania Mauritius Namibia Netherlands New Zealand Nigeria Norway Panama Papua New Guinea Paraguay Peru Philippines Poland Portugal Puerto Rico Romania Russian Federation Salvador Samoa Senegal Singapore South Africa Spain Sri Lanka Swaziland
 
     

בניית אתרים - ג'ינט פיתוח