הדו"ח לא בסדר

   
עיריית תל אביב עיקלה את חשבוני ואף משכה ממנו 745 שקל עבור דו"חות חנייה שבצעתי כביכול. פניתי פעמים רבות לעירייה בכתב ובטלפון והודעתי שרכבי לא חנה מעולם במקומות המצוינים בדו"ח, אך ללא הועיל. ביקשתי העתק מהדו"חות והצליחו להמציא לי רק עותק אחד, שבו רשום כי מדובר במכונית פרטית, זאת בשעה שהמכונית שבבעלותי היא מכונית מסחרית. מה עלי לעשות להשבת כספי, שנגזל ממני בצהרי היום?"
עו"ד יצחק אילת, המתמחה בתחום הגבייה, משיב: "מכיוון שבפועל הכספים כבר נלקחו ואין באפשרותך לעכב הליכים, אתה יכול להגיש תביעה כנגד העירייה להשבת הכספים שנגבו ממך לכאורה, שלא כדין. נטל ההוכחה בתביעה רובץ על כתפי התובע (כלומר החייב). מכאן שיהיה עליך להוכיח כי הרכב נשוא הדו"חות כלל לא היה בבעלותך, בחזקתך, או בשימושך במועדים הרלוונטיים. לחילופין, יהיה עליך להוכיח כי לא חנית במקומות המצוינים בדו"חות. במסגרת התביעה אתה רשאי לבקש צו לגילוי מסמכים מהעירייה ולעיין בדו"חות החנייה, וכן להציג את המסמכים המעידים כי הרכב שלגביו ניתנו הדו"חות אינו תואם לרכב שלך. כמו כן, יש להגיש תביעת נזיקין נגד העירייה, בגין עגמת הנפש ונזקים שנגרמו כתוצאה מעיקול כספים שלא כדין, ככל שנגרמו".
 
פורסם במערב", "המגזין", מדור "חוק וסדר" 29/8/04.
 
רח' דרך מנחם בגין 55, תל אביב- 67133
טל. 03-5610454 פקס. 03-5610455
משרדנו חבר בארגונים הבינלאומיים:
 
  משרדנו מיוצג במדינות אלו:
Guyana Isle of Man Macedonia Mali Malta Martinique Mauritania Mauritius Namibia Netherlands New Zealand Nigeria Norway Panama Papua New Guinea Paraguay Peru Philippines Poland Portugal Puerto Rico Romania Russian Federation Salvador Samoa Senegal Singapore South Africa Spain Sri Lanka Swaziland
 
     

בניית אתרים - ג'ינט פיתוח