גביית חובות

   
ברשותי תיק בהוצאה לפועל של אדם שחייב לי כ -186 אלף שקל, מלפני שבע שנים. החייב הצהיר כי הוא חולה ואינו יכול לעבוד, לכן ההחזר הוא 100 שקל לחודש בלבד.  באחרונה נודע לי כי הוא עווסק כיום בתפעול של שתי מסעדות בתל אביב כשותף סמוי, וכי גרם לפשיטת רגל של מסעדה נוספת. האם נין לגבות ממנו יותר כסף?   (אבי מהמרכז)
עו"ד יצחק אילת, המתמחה בתחום הגבייה, משיב: "באפשרות הנושה לבקש לזמן את החייב לחקירת יכולת נוספת, ולחייבו להציג מסמכים עדכניים בנוגע ליכולתו הכלכלית. רצוי כי לקראת חקירת היכולת יערוך הנושה חקירה כלכלית לגבי נכסיו של החייב ומקורות הכנסתו, וזו תשמש אותו בעת החקירה. על בסיס הממצאים רשאי ראש ההוצאה לפועל להגדיל את התשלומים החודשיים. כמו כן, באפשרות הנושה לעקל נכסים של החייב וכן חסכונות השייכים לו בבנקים, אם נקיטת הליכים אלו לא הוגבלה על ידי ראש ההוצאה לפועל".
 
 
פורסם ב"מעריב", "המגזין", מדור "חוק וסדר", 22/8/04.
 
רח' דרך מנחם בגין 55, תל אביב- 67133
טל. 03-5610454 פקס. 03-5610455
משרדנו חבר בארגונים הבינלאומיים:
 
  משרדנו מיוצג במדינות אלו:
Guyana Isle of Man Macedonia Mali Malta Martinique Mauritania Mauritius Namibia Netherlands New Zealand Nigeria Norway Panama Papua New Guinea Paraguay Peru Philippines Poland Portugal Puerto Rico Romania Russian Federation Salvador Samoa Senegal Singapore South Africa Spain Sri Lanka Swaziland
 
     

בניית אתרים - ג'ינט פיתוח